aktuality

Jak na vytváření respektujících vztahů s dětmi?

| Petra Komárková

Seminář zaměřený na nenásilnou komunikaci bude v Mintu ve čtvrtek 15. 3. od 17 do 20 hod. S dětmi v naší škole komunikujeme s respektem, jsme všichni součástí jednoho celku. Tento seminář přináší i vám možnost nasát možnosti, jak se s dětmi domluvit i bez výhrůžek a křiku.

 
nenasilna komunikace
 

A jak tedy vytvářet respektující vztahy s dětmi?

Zajímá vás, jak proměnit rodinný konflikt v příležitost ke spolupráci?

Toužíte dostat do rukou nástroje k vybudování láskyplného a bezpečného domova?

Chcete pochopit, proč vás někdy napadá, že vás děti neposlouchají?

Chcete se dozvědět, jak moc vztah mezi vámi a vaším dítětem má vliv na jeho budoucnost a jak mu předat to nejlepší.?

Hledáte někdy odpověď na otázky: Co ode mě mé dítě potřebuje a jak mohu dostat já více spolupráce?

 

Pokud jste si na jednu nebo více otázek odpověděli ano, pak tento kurz může být přínosný právě vám. Kurz je určen rodičům, prarodičům, ale i učitelům, vychovatelům a každému kdo je v pravidelném kontaktu s dětmi a koho zajímá, jak respektující mezilidská komunikace pomáhá vytvářet prostor k naplnění potřeb jak dospělých, tak dětí.

Co si z kurzu můžete odnést:

  • Nenásilný přístup k výchově
  • Porozumění motivům za chováním dětí
  • Pochopení toho v čem řízení dětského chování přes odměny a tresty selhává a čím je nahradit¨
  • Efektivní komunikační dovednosti využitelné při řešení konfliktů
  • Praktické tipy k vytváření podpůrného prostředí
  • Inspiraci k růstu emoční inteligence v celé rodině

Lektor:

Jana Kozlová je lektorkou nenásilné komunikace, zabývá se rozvojem emoční inteligence u dětí a zkoumání vlivu prostředí na učení a vývoj dětského mozku. Fascinuje ji konflikt a jeho funkce v mezilidských vztazích. Se svým synem testuje už šest let nenásilí ve výchově a snaží se předávat jeho přínos dál prostřednictvím kurzů a poradenství.

Cena: 450 Kč

Délka: 3 hodiny

Přihlašování: petra.komarkova@zsMint.cz