vize

Mise

mise

Jsme víc než škola. Zprostředkováváme dětem odkaz Marie Montessori a otevíráme jim cestu k přírodě.

Vize

Montessori Institut tvoří lidé. Je zázemím, kde děti objevují, hledají a nacházejí odpovědi. Soustředěná práce děti i nás zároveň posouvá vpřed na vnitřní úrovni. Děti podporujeme, aby mohly jít po své cestě svým tempem.

mise3

Přejeme si, aby každé dítě objevilo a využilo svůj kladný potenciál. Vytváříme bezpečné prostředí, ve kterém děti rostou a vyvíjejí se každé za sebe ve společnosti ostatních.

Jsme dítěti průvodcem světem, městem, přírodou, kulturou. Jsme pro děti místem bezpečného hledání otázek i nacházení odpovědí.

Podporujeme vnitřní motivaci dítěte a kultivujeme jeho projevy. Dáváme prostor objevům.

Považujeme za důležitou možnost volby pro dítě, proto pečlivě připravujeme prostředí.

Staráme se o to, aby dítě vědělo, že je vždy součástí nějakého celku (rodiny, třídy, města, přírody, komunity). I naše škola je nedílnou součástí celku.