Koncepce školy

Základní škola Montessori Institut je novou školou v Brně, která si klade za cíl přistupovat k montessori pedagogice tak, jak byla myšlena → laskavě, trpělivě a s respektem umožnit plný výoj dítěte dle jeho jedinečné individuality.

Jak fungujeme?

Vedeme děti k rozletu.

Podporujeme zkoumání a objevy.

Podněcujeme je k práci v týmu.

Dáváme dětem možnost poznávat svět zkušenostmi.

Montessori Institut, základní škola čerpá z poznatků paní Marie Montessori ověřenými mnohaletou praxí ve školách po celém světě. Je montessori školou, která podporuje individualitu dítěte a všestranně ho rozvíjí (intelektuálně, fyzicky, smyslově, sociálně) . Staví na laskavé důslednosti a respektu, vnitřní motivace je hnací silou učení, objevů a získávání poznatků. Učení je běžná součást dne, která probíhá kdekoliv, nejen ve škole. Vede děti k samostatnosti a sociální i týmové zdatnosti, protože vždy jsme součástí nějaké skupiny.

Naše škola montessori přístup akcentuje propojením s vnějším prostředím (přírodou, městem, kulturou), aby děti viděly svět v souvislostech a dokázaly poznané aplikovat a vzájemně propojovat. Věkově smíšené skupiny pak vedou jednotlivé žáky ke schopnosti vzájemně se vnímat, pomáhat si a být platným členem skupiny.

Jak to u nás chodí?

• škola je otevřena od 8:00, družina končí v 16:30
  • ve třídě je pedagog a asistent
  • vítáme rodiče, aby viděli své děti v novém světle při aktivitách ve třídě – náhledy do výuky jsou možné po předchozí domluvě alespoň 1 až 2 dny předem